PROTESTUJEME PROTI PRÁCI POLICIE ČR

 Koalice Hnutí pro Těšín a Strana zelených i přes rozhodnutí krajského soudu v Ostravě trvá na stanovisku, že opakované hlasování ve volbách do městského zastupitelstva v Českém Těšíně bylo masivně manipulováno kupčením s hlasy. Zvolené zastupitelstvo není vyjádřením svobodné vůle voličů a je zvoleno nedemokraticky.

Zcela odmítáme a protestujeme proti práci Policie ČR, která učinila příliš málo pro zajištění demokratických voleb. Pouhým monitorováním narušování veřejného pořádku v průběhu voleb není možné zajistit důkazy o sofistikovaném a promyšleném systému nakupování hlasů. Ve spise, který policie předala krajskému soudu, nebylo zhola nic. Přitom v Českém Těšíně potvrdí mimo záznam nakupování hlasů prakticky každý občan. Policie při vyšetřování kupčení s hlasy postupovala zhruba takto: Vyhledala podezřelé a dotázala se jich, zda konali to, z čeho jsou obviňováni. Podezřelí odpověděli, že nikoliv, a Policie ČR se s jejich odpovědí spokojila. Při takto investigativních metodách vyšetřování není možné ochránit občany ani demokracii samotnou. „Ptáme se, proč již před volbami nebyli nasazeni agenti provokatéři, proč nebyla použita záznamová zařízení a proč nebyli hledáni organizátoři kupčení s hlasy, které jasně potvrdil soud, když po volbách v říjnu 2010 nařídil opakované hlasování. Jako občané chceme znát na tyto otázky odpovědi a budeme se jich důrazně dožadovat,“ doplňuje kandidát koalice Lukáš Brzobohatý.

Dále chceme, aby byli občané informováni, že si vedení města Český Těšín prostřednictvím starosty Víta Slováčka najalo právní zástupkyni, která při soudních jednáních dělala vše proto, aby nakupování hlasů bagatelizovala a zabránila tak opakování hlasování. Potvrzuje se tím připravovaná zrada na voličích, kdy se KDU-ČSL chystá společně s ODS uzavřít koalici s ČSSD. ČSSD je strana, kterou Transparency International jasně označila jako stranu, pro kterou byly v opakovaném hlasování nakupovány hlasy. Tato koalice je již předem domluvena, a proto se výše jmenovaní možnosti opakování voleb tak aktivně bránili.Vzhledem k těmto skutečnostem zvažuje Koalice Hnutí pro Těšín a Strana zelených podat ústavní stížnost na průběh opakovaného hlasování ve volbách do zastupitelstva v Českém Těšíně a dále také stížnost na práci Policie ČR.